Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Ochrana oznamovatelů

Ve společnosti uLékaře.cz, s.r.o. dbáme na dodržování zákonů a etické jednání. Proto k ochraně oznamovatelů neetického chování nebo protiprávního jednání ke kterému může při spolupráci s uLékaře.cz, s.r.o. dojít, zavádíme vnitřní oznamovací systém, v rámci kterého lze toto chování nebo jednání oznámit a řešit. Cílem je zajistit bezpečné postupy pro přijímání a včasné prošetření přijatých oznámení. 

Oznámení podle zákona č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů 

 1. Právní úprava

Ochrana oznamovatelů je upravena zákonem č. 171/2023 Sb., o ochraně oznamovatelů (dále jen „zákon o ochraně oznamovatelů“), v souladu se Směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie a zákonem č. 172/2023 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o ochraně oznamovatelů.

 1. Oznámení

Oznámením se rozumí ústní či písemné oznámení fyzické osoby (oznamovatele), jehož obsahem jsou informace o možném protiprávním jednání, o jehož spáchání se oznamovatel dozvěděl v souvislosti s prací nebo jinou obdobnou činností pro společnost uLékaře.cz, s.r.o.

 1. Oznamovatel

Oznamovatel je každá fyzická osoba, která oznámí nebo zveřejní informace o porušení právních předpisů, jež získala v souvislosti s činnostmi souvisejícími s prací pro společnost uLékaře.cz, s.r.o. 

 1. Povinný subjekt

Povinným subjektem je společnost uLékaře.cz, s.r.o., sídlem Českomoravská 1a,  190 00 Praha 9, IČO 053 41 051, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn. C 262 183. 

 1. Obsah oznámení

Obsahem oznámení jsou informace o možném protiprávním jednání, které

 • má znaky trestného činu, 
 • má znaky přestupku, za který zákon o ochraně oznamovatelů stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100 000 Kč, 
 • porušuje zákon o ochraně oznamovatelů nebo porušuje jiný právní předpis nebo předpis Evropské unie v oblastech vymezených v § 2 odst. 1 písm. d) zákona o ochraně oznamovatelů.
 1. Způsoby podání oznámení

Oznámení lze podat prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému společnosti uLékaře.cz, s.r.o. nebo prostřednictvím Ministerstva spravedlnosti České republiky. 

 1. Příslušná osoba 

Osobou pověřenou vedením vnitřního oznamovacího systému (dále jen „Příslušná osoba“) a pověřenou vyřizováním oznámení je 

Jméno a příjmení: Lucie Piatková

Telefon: +420 602 263 129

E-mail: oznameni@ulekare.cz

V případě její nepřítomnosti záležitosti svěřené Příslušné osobě, na kterou se můžete v plném rozsahu obracet, vykonává Lucie Uhlířová. Telefon: + 420 770 157 940 E-mail: oznameni@ulekare.cz

 1. Vnitřní oznamovací systém

Oznamovatel podává oznámení prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému výhradně Příslušné osobě a je oprávněn jej podat písemně (na adresu společnosti nebo e-mailem na zvláštní e-mailovou adresu zřízenou pro tyto účely), jakož i ústně. 

K podání oznámení prostřednictvím vnitřního oznamovacího systému může oznamovatel využít:

• listinné oznámení, které je možné zaslat na adresu společnosti uLékaře.cz, s.r.o., Českomoravská 1a, 190 00 Praha 9 s označením obálky „Oznámení - neotvírat - výhradně k rukám Příslušné osoby“

• e-mailovou adresu oznameni@ulekare.cz

• telefonní linku +420 602 263 129, po dobu pracovní doby příslušné osoby, tedy každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod.

• osobní jednání s Pověřenou osobou po předchozí dohodě s Příslušnou osobou. 
 

 1. Externí oznamovací systém

Je možné obracet na Ministerstvo spravedlnosti, Vyšehradská 16, 128 10 Praha 2, jakožto tzv. externí oznamovací systém. Bližší informace naleznete zde: https://oznamovatel.justice.cz/informace-pro-oznamovatele/

Osoby zvažující podání oznámení o protiprávním jednání se před podáním vlastního oznámení mohou bezplatně a důvěrně obrátit na Ministerstvo spravedlnosti písemně (oznamovatel@msp.justice.cz) či ústně (tel.: 221 997 840) s žádostí o konzultaci v této věci. 
 

Přímé podání lze učinit přes formulář Ministerstva spravedlnosti zde: https://oznamovatel.justice.cz/chci-podat-oznameni/

 1. Poučení o vědomě nepravdivém oznámení

Fyzické osobě, která podá vědomě nepravdivé oznámení, nenáleží ochrana před odvetnými opatřeními. Oznamovatel se dopustí přestupku tím, že podá vědomě nepravdivé oznámení, za což lze uložit pokutu do výše 50 000 Kč.