Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Podmínky užití

Podmínky užití
Tyto podmínky užití upravují práva a povinnosti návštěvníků a uživatelů (dále jen „Vy“ nebo „Uživatel“) webových stránek www.ulekare.cz, provozovaných společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051, sídlem Praha 9, Českomoravská 2408/1a , zapsanou v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 262183, tel: +420 227 072 720, email: info@ulekare.cz (dále jen „Provozovatel“), a dalších platforem (např. mobilní aplikace či stránek na sociálních sítích) provozovaných Provozovatelem, na které se tyto podmínky uplatní přiměřeně (dále společně jen „Web“) a služeb prostřednictvím Webu poskytovaných (dále jen „Služby“, Web a Služby dále společně jen „uLékaře.cz“). Uživatel užitím služby uLékaře.cz vyjadřuje, že se seznámil s těmito podmínkami a souhlasí s nimi.

1. Obsah Webu.Obsahem Webu jsou informace určené pro Uživatele z řad široké veřejnosti. Jedná se zejména o články z oboru zdravotnictví a zdravotnické péče určené pro širokou veřejnost, informace o probíhajících akcích spjatých s tématem zdraví a odkazy na jiné odborné stránky, organizace, odborníky a zdravotnická zařízení, informace poskytované na dotazy pokládané ze strany široké veřejnosti a specializované služby a poradny poskytované Provozovatelem.

2. Účel uLékaře.cz. Účelem uLékaře.cz je zvyšovat informovanost široké veřejnosti v oblasti zdraví a zdravotnictví. Obsah uLékaře.cz má informativní charakter a v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči; slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Provozovatel důrazně doporučuje vyhledat v případě zdravotních obtíží lékařskou či jinou odbornou péči. Užitím uLékaře.cz bere Uživatel na vědomí, že informace poskytnuté prostřednictvím uLékaře.cz mají obecnou platnost, přičemž nezohledňují individuální potřeby a zdravotní stav Uživatele. V případě, že má Uživatel zdravotní potíže, měl by se obrátit na lékaře či jiného odborníka.

3. Registrace a uživatelský účet. Pro využívání Služeb je nutná registrace Uživatele (dále jen „Registrace“), na jejímž základě dochází k vytvoření účtu Uživatele (dále jen „Účet“), pokud pro některou z portfolia poskytovaných služeb není uvedeno jinak. Registrace se provádí prostřednictvím formuláře či jiné technické možnosti dle volby Uživatele a vyžaduje poskytnutí osobních údajů alespoň v rozsahu nezbytném pro využití dané Služby. Pro úspěšné dokončení registrace je třeba učinit kroky popsané na Webu. Provozovatel si vyhrazuje vyčlenit určité služby (např. tematické poradny či obdobné projekty), ve kterých může registrace probíhat odlišným způsobem, popsaným přímo v rámci takovéto určité služby.
Provozovatel si dále vyhrazuje nabízet možnost sdílení účtu a s tím spojených výhod pro více osob (tzv. „pozvánka pro rodinu“) v rámci zaměstnaneckých či obdobných programů.

4. Zpracování osobních údajů. Pro využívání Služeb je nezbytné zpracovat osobní údaje Uživatele, včetně zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu, z tohoto důvodu potřebuje Provozovatel souhlas Uživatele k takovému zpracování osobních údajů. Se zásadami ochrany osobních údajů uLékaře.cz se můžete seznámit zde.

5. Práva a povinnosti Uživatele. Užíváním uLékaře.cz Uživatel vyjadřuje seznámení se s těmito podmínkami a souhlas s nimi. Uživatel výslovně bere na vědomí a souhlasí s tím, že porušení těchto podmínek či právních předpisů může být důvodem pro odepření přístupu k uLékaře.cz a zrušení Účtu. Užíváním uLékaře.cz Uživatel prohlašuje a zaručuje, že je plně svéprávný a veškeré údaje poskytované prostřednictvím uLékaře.cz jsou úplné, pravdivé, přesné a správné. Uživatel je při užívání uLékaře.cz povinen jednat v souladu s těmito podmínkami a právními předpisy, zejména poškozovat či jinak nezasahovat do práva Provozovatele, Uživatelů či třetích osob a nezneužívat, neblokovat, neměnit či jiným způsobem nezasahovat do fungování uLékaře.cz. Uživatel je oprávněn prostřednictvím uLékaře.cz sdělovat informace o jiných osobách než je sám Uživatel pouze se souhlasem těchto osob; v případě, že Uživatel sděluje prostřednictvím uLékaře.cz informace o jiné osobě než je sám Uživatel, prohlašuje a zaručuje vůči Provozovateli, že má od těchto osob předchozí dobrovolný souhlas ke sdělení takových informací, Uživatel odpovídá za jakoukoliv újmu, která by mohla Provozovateli či jiným osobám vzniknout v případě, že by vyšlo najevo, že Uživateli souhlas se sdělením informací nebyl udělen.

6. Zpoplatnění Služeb. Využití stanovených Služeb je zpoplatněno. Cena je vždy závislá na rychlosti odpovědi či na jiných podmínkách, zveřejněných Provozovatelem v rámci Webu a Uživatel je o ní informován vždy před využitím služby či položením dotazu při využití Poradny, a to dle aktuálního ceníku umístěného na Webu. V případě využití Služeb v rámci zvláštních zaměstnaneckých či obdobných programů hradí využití stanovených Služeb poskytovatel takovéhoto zvláštního programu a účast v těchto programech je nenároková.

7. Poradna. Součástí uLékaře.cz je i poradna, v jejímž rámci odpovídají na dotazy Uživatelů lékaři a v případě některých oblastí další pracovníci v oblasti zdravotnictví (např. fyzioterapeuti, lékárníci či výživoví poradci) (dále jen „Spolupracovníci“) spolupracující s Provozovatelem (dále jen „Poradna“). V rámci Poradny jsou zodpovídány dotazy Uživatelů z oblasti zdraví a zdravotnictví, přičemž odpovědi jsou poskytovány na základě informací dostupných zodpovídajícímu Spolupracovníkovi. V rámci Poradny jsou vždy poskytovány obecné informace z oblasti zdraví, nemocí či jiných zdravotních obtíží, přičemž nedochází ke stanovení individuální diagnózy Uživatele, stanovení individuálního léčebného plánu či plánu prevence Uživatele, a to i s ohledem na omezené možnosti online komunikace. Poradna nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči a nejedná se o individuální konzultaci s lékařem či jiným odborníkem ve zdravotnictví, Poradna slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Provozovatel Uživatelům důrazně doporučuje vyhledat v případě zdravotních obtíží lékařskou či jinou odbornou péči. Uživatel nese odpovědnost za následky způsobené nenavštívením lékaře či jiného odborníka.

8. Využití Poradny. Pro položení dotazu v rámci Poradny je třeba vyplnit formulář umístěný na Webu; předpokladem položení a zodpovězení souhlasu Uživatele je jeho předchozí souhlas s těmito podmínkami.

9. Rychlost odpovědi. Odpovědi na dotaz položený v rámci Poradny jsou obvykle sdělovány v době 8 hodin od položení dotazu, není-li Provozovatelem stanoveno jinak. Provozovatel si vyhrazuje právo sjednat odlišné doby na odpovědi na dotaz na základě smluv sjednaných mezi Provozovatelem a poskytovatelem zvláštního zaměstnaneckého či obdobného programu či dle informace uvedené v Poradně či u dané Služby.

10. Zprostředkování konzultační služby a vystavení eReceptu. V rámci položení dotazu v Poradně může být v rámci poskytnutí služby Poradny vyhodnoceno, že daný dotaz je vhodný k předání poskytovateli zdravotních služeb k poskytnutí konzultační služby, zejména pokud se jeví vhodné vystavení lékařského předpisu. V takovém případě Provozovatel zprostředkuje kontakt mezi Uživatelem a poskytovatelem zdravotních služeb za účelem poskytnutí konzultační služby. V rámci konzultační služby se může poskytovatel zdravotní služby rozhodnout, že je vhodné vystavení lékařského předpisu, a to recept pro konkrétního pacienta vytvářený v elektronické podobě. Poskytovatel zdravotních služeb může v rámci poskytnutí zdravotní služby vyhodnotit, že daný případ není vhodný pro vystavení lékařského předpisu. Pro vyloučení pochybností se uvádí, že Provozovatel poskytuje pouze zprostředkování kontaktu mezi Uživatelem a poskytovatelem zdravotních služeb. Následná komunikace mezi Uživatelem a zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, jakož i další poskytování služeb ze strany poskytovatele zdravotních služeb a podmínky poskytování zdravotních služeb jsou součástí vztahu Uživatele s daným poskytovatelem, do nějž je Provozovatel zapojen pouze jako zprostředkovatel kontaktu.

11. Videohovor. V rámci uLékaře.cz je poskytována Služba zprostředkování kontaktu mezi Uživatelem a poskytovatelem zdravotních služeb uLékaře.cz Health Care, s.r.o., Českomoravská 2408/1a, 190 00 Praha 9 a IČO: 09664777 (dále jen „Poskytovatel zdravotních služeb“) za účelem uskutečnění konzultace v oboru vnitřního lékařství prostřednictvím videohovoru (dále jen „Videohovor“). uLékaře.cz slouží jako komunikační platforma pro objednání termínu a zprostředkování úvodního kontaktu mezi Vámi a Poskytovatelem zdravotních služeb. Konzultace je Uživateli poskytována Poskytovatelem zdravotních služeb a Provozovatel nijak neodpovídá za poskytnuté zdravotní služby a obsah předávaný prostřednictvím Webu a za správnost nebo úplnost informací předávaných mezi Uživatelem a Poskytovatelem zdravotních služeb.

12. Objednání. V rámci uLékaře.cz je poskytována Služba objednání Uživatele k lékaři. Provozovatel pak zprostředkuje kontakt mezi Uživatelem zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb a Uživatelem (dále jen „Objednání“). Cena Objednání je zpoplatněna, nicméně pro uživatele zvláštních zaměstnaneckých či obdobných programů hradí cenu poskytovatel tohoto programu na základě jím stanovených podmínek. V rámci Objednání pro Uživatele Provozovatel zajistí zprostředkování kontaktu s Uživatelem zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, včetně domluvení vhodného termínu návštěvy poskytovatele zdravotních služeb. Poskytovatel zdravotních služeb z kapacitních či jiných důvodů může odmítnout využití Objednání a poskytnutí následných zdravotních služeb. Pro vyloučení pochybností se uvádí, že Objednání zahrnuje pouze zprostředkování kontaktu mezi Uživatelem a poskytovatelem zdravotních služeb. Následná komunikace mezi Uživatelem a zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, jakož i další poskytování služeb ze strany poskytovatele zdravotních služeb a podmínky poskytování zdravotních služeb je součástí vztahu Uživatele s daným poskytovatelem, do nějž není Provozovatel žádným způsobem zapojen.

13. Prevence. Služba Prevence Uživatelům umožňuje sledování a prostřednictvím zvoleného komunikačního kanálu zajištění upomínání důležitých preventivních lékařských prohlídek, termínů očkování, návštěvy lékařů a podobně. Pro vyloučení pochybností se uvádí, že Prevence zahrnuje pouze sledování a upomínání využití zdravotních služeb. Následná komunikace mezi Uživatelem a zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, jakož i další poskytování služeb ze strany poskytovatele zdravotních služeb a podmínky poskytování zdravotních služeb je součástí vztahu Uživatele s daným poskytovatelem, do nějž není Provozovatel žádným způsobem zapojen.

14. Tematické poradny. Provozovatel může poskytovat službu Poradny pro určité tematické okruhy z oblasti zdraví. Zvláštní podmínky (vč. placení nebo bezplatného užití) pro Tematické poradny jsou uvedeny vždy na stránkách týkající se konkrétní Tematické poradny. Provozovatel si vyhrazuje zveřejňovat dotazy a odpovědi z Tematických poraden jsou jedním ze zdrojů obsahu Webu a/nebo Tematické poradny slouží ke zvýšení informovanosti ostatních Uživatelů. Provozovatel si vyhrazuje právo Uživatelem položený dotaz v Tematické poradně zveřejnit na Webu a/nebo stránkách Tematické poradny spolu s odpovědí na něj a označit jej jménem, které Uživatel uvedl jako křestní. Provozovatel proto žádá Uživatele, aby v dotazech v Tematických poradnách poskytovali jen takové informace a údaje (vč. jména a místa bydliště), které mohou být zveřejněny. Přílohy, které Uživatel zašle do Tematické poradny v rámci dotazu, nejsou na Webu a/nebo stránkách Tematické poradny nikdy zveřejňovány. Přílohy jsou zpřístupněny pouze odpovídajícím odborníkům (např. lékařům) a pověřeným zaměstnancům Provozovatele, a to pouze v rozsahu, v jakém je zpřístupnění nezbytné pro poskytnutí Služby Tematické poradny. V případě, že Uživatel si nepřeje některé údaje zpřístupnit, je povinen tyto údaje z příloh odstranit začerněním či jinou úpravou přílohy.

15. Pozvánka pro rodinu. Pokud je uživatel účastníkem zaměstnaneckého či obdobného programu, může mu Poskytovatel umožnit jednoduchým způsobem sdílet poskytování služeb s omezeným okruhem jemu blízkých osob, a to vše za podmínek, které pro uživatele stanoví zaměstnavatel či jiný plátce zaměstnaneckého či obdobného programu (včetně toho, že služby pro tyto blízké osoby hradí zaměstnavatel či jiný plátce zaměstnaneckého či obdobného programu). V případě zjištění zneužití pozvánky pro rodinu (například sdílení pro jiné, než blízké osoby či další jednání v rozporu s podmínkami zaměstnavatele apod.) si Poskytovatel vyhrazuje právo omezit uživateli a takovýmto dalším osobám poskytování služeb či jej a takovéto další osoby zcela ze svých služeb vyloučit.

16. Autorský obsah. Web a jeho obsah jsou chráněny zejména zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů. Zveřejňování či jiné užití obsahu Webu pro komerční účely je možné pouze se souhlasem Provozovatele.

17. Reklama. Web může obsahovat obchodní sdělení, která jsou označována v souladu s platnou právní úpravou, zejména pak v souladu se zákonem č. 40/1995. Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

18. Spotřebitel.

a) V případech, kdy je Uživatel ve vztahu k Provozovateli spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může takový Uživatel podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 44, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také může uživatel v postavení spotřebitele využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: https://ec.europa.eu/consumers/odr/

b) Dle Dle ust. § 1921 zákona č. 89/2012 Sb., občanská zákoník, ve znění pozdějších předpisů, Uživatel může právo z vadného plnění uplatnit u soudu, vytkl-li vadu Provozovateli bez zbytečného odkladu poté, kdy měl možnost se s předmětem plnění Provozovatele seznámit a vadu zjistit, a to buď označením vady nebo oznámením, jak se projevuje. Vadu lze vytknout do šesti měsíců od převzetí
předmětu plnění.

19. Odlišná ujednání. Tyto podmínky upravují užívání služeb uLékaře.cz v rámci zvláštních zaměstnaneckých a obdobných programů.

20. Změna webu. Provozovatel si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu k uLékaře.cz, a to jak na základě svého rozhodnutí, tak případně na základě smluv v případě Uživatelů, kterým jsou Služby poskytovány na základě zaměstnaneckých a obdobných benefitů. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

21. Platnost podmínek užití. Tyto podmínky, jakož i jejich případné změny, nabývají platnosti a účinnosti okamžikem jejich zveřejnění. Provozovatel může obchodní podmínky jednostranně měnit zveřejněním nových obchodních podmínek, přičemž změnou nejsou dotčena nabytá práva Uživatele.

Datum zveřejnění: 1. 4. 2023

uLékaře.cz, s.r.o.