Zavřít
uLékaře
Stáhněte si mobilní aplikaci uLékaře.cz
Lékařská poradna a objednání
Nainstalovat
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Podmínky užití

Tyto podmínky užití upravují práva a povinnosti návštěvníků a uživatelů (dále jen „Vy“ nebo „Uživatel“) webových stránek www.ulekare.cz provozovaných společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051, sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, zapsanou v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 262183 (dále jen „Provozovatel“), a dalších platforem (např. mobilní aplikace či stránek na sociálních sítích) provozovaných Provozovatelem, na které se tyto podmínky uplatní přiměřeně (dále společně jen „Web“) a služeb prostřednictvím Webu poskytovaných (dále jen „Služby“, Web a Služby dále společně jen „uLékaře.cz“), a to s výjimkou webových stránek a souvisejících služeb projektu Virtuální čekárny dostupných na webové stránce www.ulekare.cz/cekarna a dalších platformách (např. mobilní aplikaci či sociálních sítích) (dále jen „Virtuální čekárna“), přičemž na použití Virtuální čekárny se použijí jiné podmínky užití. Uživatel užitím uLékaře.cz vyjadřuje, že se seznámil s těmito podmínkami a souhlasí s nimi.

1. Obsah Webu. Obsahem Webu jsou informace určené pro Uživatele z řad široké veřejnosti. Jedná se zejména o články z oboru zdravotnictví a zdravotnické péče určené pro širokou veřejnost, informace o probíhajících akcích spjatých s tématem zdraví a odkazy na jiné odborné stránky, organizace, odborníky a zdravotnická zařízení a dále informace poskytované na dotazy pokládané ze strany široké veřejnosti.

2. Účel uLékaře.cz. Účelem uLékaře.cz je zvyšovat informovanost široké veřejnosti v oblasti zdraví a zdravotnictví. Obsah uLékaře.cz má informativní charakter a v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči; slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Provozovatel důrazně doporučuje vyhledat v případě zdravotních obtíží lékařskou či jinou odbornou péči. Užitím uLékaře.cz bere Uživatel na vědomí, že informace poskytnuté prostřednictvím uLékaře.cz mají obecnou platnost, přičemž nezohledňují individuální potřeby a zdravotní stav Uživatele a v případě, že má Uživatel zdravotní potíže, měl by se obrátit na lékaře či jiného odborníka.

3. Registrace a uživatelský účet. Pro využívání některých Služeb je nutná registrace Uživatele (dále jen „Registrace“), na základě které dochází k vytvoření účtu Uživatele (dále jen „Účet“). Registrace se provádí prostřednictvím formuláře a vyžaduje poskytnutí osobních údajů alespoň v rozsahu nezbytném pro využití dané Služby. Pro úspěšné dokončení registrace je třeba učinit kroky popsané na Webu.

4. Práva a povinnosti Uživatele. Užíváním uLékaře.cz Uživatel vyjadřuje seznámení se s těmito podmínkami a souhlas s nimi. Uživatel výslovně bere na vědomí a souhlasí s tím, že porušení těchto podmínek či právních předpisů může být důvodem pro odepření přístupu k uLékaře.cz a zrušení Účtu. Užíváním uLékaře.cz Uživatel prohlašuje a zaručuje, že je plně svéprávný a veškeré údaje poskytované prostřednictvím uLékaře.cz jsou úplné, pravdivé, přesné a správné. Uživatel je při užívání uLékaře.cz povinen jednat v souladu s těmito podmínkami a právními předpisy, zejména poškozovat či jinak nezasahovat do práva Provozovatele, Uživatelů či třetích osob a nezneužívat, neblokovat, neměnit či jiným způsobem nezasahovat do fungování uLékaře.cz. Uživatel je oprávněn prostřednictvím uLékaře.cz sdělovat informace o jiných osobách než je sám Uživatel pouze se souhlasem těchto osob; v případě, že Uživatel sděluje prostřednictvím uLékaře.cz informace o jiné osobě než je sám Uživatel, prohlašuje a zaručuje vůči Provozovateli, že má od těchto osob předchozí dobrovolný souhlas ke sdělení takových informací, Uživatel odpovídá za jakoukoliv újmu, která by mohla Provozovateli či jiným osobám vzniknout v případě, že by vyšlo najevo, že Uživateli souhlas se sdělením informací nebyl udělen.

5. Poradna. Součástí uLékaře.cz je i poradna, v jejímž rámci odpovídají na dotazy Uživatelů lékaři a v případě některých oblastí další pracovníci v oblasti zdravotnictví (např. fyzioterapeuti, lékárníci či výživoví poradci) (dále jen „Spolupracovníci“) spolupracující s Provozovatelem (dále jen „Poradna“). V rámci Poradny jsou zodpovídány dotazy Uživatelů z oblasti zdraví a zdravotnictví, přičemž odpovědi jsou poskytovány na základě informací dostupných zodpovídajícímu Spolupracovníkovi. V rámci Poradny jsou vždy poskytovány obecné informace z oblasti zdraví, nemocí či jiných zdravotních obtíží, přičemž nedochází ke stanovení individuální diagnózy Uživatele, stanovení individuálního léčebného plánu či plánu prevence Uživatele, a to i s ohledem na omezené možnosti online komunikace. Poradna nenahrazuje lékařskou či jinou odbornou péči a nejedná se o individuální konzultaci s lékařem či jiným odborníkem ve zdravotnictví, Poradna slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Provozovatel Uživatelům důrazně doporučuje vyhledat v případě zdravotních obtíží lékařskou či jinou odbornou péči. Uživatel nese odpovědnost za následky způsobené nenavštívením lékaře či jiného odborníka.

6. Využití Poradny. Pro položení dotazu v rámci Poradny je třeba vyplnit formulář umístěný na Webu a potvrdit seznámení se s těmito podmínkami užití. Pro poskytnutí Služby Poradny je nezbytné zpracovat osobní údaje Uživatele, včetně zvláštní kategorie údajů o zdravotním stavu, z tohoto důvodu potřebuje Provozovatel souhlas Uživatele k takovému zpracování osobních údajů. Se zásadami ochrany osobních údajů uLékaře.cz se můžete seznámit zde

7. Zveřejnění dotazu. Dotazy pokládané v rámci Poradny a odpovědi na ně v rámci Poradny poskytnuté jsou jedním ze zdrojů obsahu Webu a slouží ke zvýšení informovanosti ostatních Uživatelů. Provozovatel si vyhrazuje právo Uživatelem položený dotaz zveřejnit na Webu spolu s odpovědí na něj a označit jej jménem, které Uživatel uvedl jako křestní. Provozovatel proto žádá Uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace a údaje (vč. jména a místa bydliště), které mohou být zveřejněny. Dotazy Uživatelů, kteří Poradnu využívají v rámci mobilní aplikace, zaměstnaneckých či obdobných benefitů, zveřejňovány nejsou.

8. Rozsah zveřejnění. Přílohy, které Uživatel zašle do Poradny v rámci dotazu, nejsou na Webu nikdy zveřejňovány. Přílohy jsou zpřístupněny pouze odpovídajícím odborníkům (např. lékařům) a pověřeným zaměstnancům Provozovatele, a to pouze v rozsahu, v jakém je zpřístupnění nezbytné pro poskytnutí Služby Poradny. V případě, že Uživatel si nepřeje některé údaje zpřístupnit, je povinen tyto údaje z příloh odstranit začerněním či jinou úpravou přílohy.

9. Placení Poradny. Využití Poradny je zpoplatněno. Cena je vždy závislá na rychlosti odpovědi či na jiných podmínkách, zveřejněných Provozovatelem v rámci Webu a Uživatel je o ní informován vždy před položením dotazu a využitím služby Poradny, a to dle aktuálního ceníku umístěného na Webu.

10. Rychlost odpovědi. Odpovědi na dotaz položený v rámci Poradny jsou sdělovány v době dle tarifu zvoleného Uživatelem. Pokud Provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, přestože Uživatel splnil podmínky stanovené provozovatelem pro zodpovězení dotazu, poskytne Provozovatel Uživateli náhradu dle aktuálního ceníku.

11. Objednání. V rámci uLékaře.cz je poskytována Služba objednání Uživatele k lékaři. Provozovatel pak zprostředkuje kontakt mezi Uživatelem zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb a Uživatelem (dále jen „Objednání“). Cena Objednání je stanovena v aktuálním ceníku umístěném na Webu, dle tarifu zvoleného Uživatelem může být podmínkou využití Objednání předchozí využití Služby Poradny, podrobnosti jsou uvedeny na Webu. V rámci Objednání pro Uživatele Provozovatel zajistí zprostředkování kontaktu s Uživatelem zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, včetně domluvení vhodného termínu návštěvy poskytovatele zdravotních služeb. Poskytovatel zdravotních služeb z kapacitních či jiných důvodů může odmítnout využití Objednání a poskytnutí následných zdravotních služeb. Pro vyloučení pochybností se uvádí, že Objednání zahrnuje pouze zprostředkování kontaktu mezi Uživatelem a poskytovatelem zdravotních služeb. Následná komunikace mezi Uživatelem a zvoleným poskytovatelem zdravotních služeb, jakož i další poskytování služeb ze strany poskytovatele zdravotních služeb a podmínky poskytování zdravotních služeb je součástí vztahu Uživatele s daným poskytovatelem, do nějž není Provozovatel žádným způsobem zapojen.

12. Autorský obsah. Web a jeho obsah jsou chráněny zejména zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů. Zveřejňování či jiné užití obsahu Webu pro komerční účely je možné pouze se souhlasem Provozovatele.

13. Reklama. Web může obsahovat obchodní sdělení, která jsou označována v souladu s platnou právní úpravou, zejména pak v souladu se zákonem č. 40/1995. Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

14. Spotřebitel. V případech, kdy je Uživatel ve vztahu k Provozovateli spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může takový Uživatel podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také může uživatel v postavení spotřebitele využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese:
http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Od smlouvy o dodání Služeb a obsahu prostřednictvím Webu dle těchto podmínek není možné odstoupit v souladu s ust. § 1837 písm. l) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, podle nějž nemůže spotřebitel odstoupit od smlouvy o dodání digitálního obsahu.

15. Odlišná ujednání. Tyto podmínky upravují užívání uLékaře.cz v rozsahu, v jakém neodporují zvláštním podmínkám pro některé typy uživatelů (např. zaměstnanecké benefity), pokud byly takové zvláštní podmínky vydány. V případě, že je užití uLékaře.cz sjednáno na základě zvláštní smlouvy
s Uživatelem nebo jiným subjektem a k přístupu k uLékaře.cz dochází na základě takové zvláštní smlouvy, uplatní se tyto podmínky pouze v rozsahu, v jakém neodporují takové zvláštní smlouvě.
V případě rozporu mezi zvláštními podmínkami a zvláštní smlouvou se použije ujednání zvláštní smlouvy.

16. Změna webu. Provozovatel si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu k uLékaře.cz. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

17. Platnost podmínek užití. Tyto podmínky, jakož i jejich případné změny, nabývají platnosti a účinnosti okamžikem jejich zveřejnění. Provozovatel může obchodní podmínky jednostranně měnit zveřejněním nových obchodních podmínek, přičemž změnou nejsou dotčena nabytá práva Uživatele.

Datum zveřejnění: 29. 1. 2021

uLékaře.cz, s.r.o.

Takovou péči si zasloužíte!
Představte si prostředí, kde se vždy setkáte s pozorností, kterou očekáváte.
* registrací neměníte svého lékaře.