Bolest břicha
Dobrý den, v dubnu jsem navštívila doktorku a gynekologii s bolestí břicha,únavou a nafouklým břichem,které vypadalo jak v období začátku těhotenství. Z krve ,sona a gynek.hlediska mi bylo řečeno,že je vše vpořádku a dostala jsem na sklidnění algifen..a doporučení navštívit vyšetření žaludku pokud se to nezlepší..tak 14 dní jsem přečkala bolest a bylo to ok,do měsíce září. Opět jsem s bolestí břicha, ve dne,v noci a bolest se zlepší po snědení čehokoli, břicho mám neuvěřitelně nafouklé a tím jak to zaháním jídlem tloustnu. Mám za sebou odběry,opět sono, gynekologii a zde opět vše vpořádku. Je mi 32 let,mám 2 děti a vážím 50 kg..a už nevím ale připadám si jak blázen.
MUDr. Kateřina Kovaříková
Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Slánská zdravotní, s.r.o., Slaný
Dobrý den,
podle toho, co jsem vyčetla z Vašeho dotazu, jste zatím ještě vyšetření žaludku nepodstoupila.Bude na místě toto doplnit, může se jednat o žaludeční vředy- to ale bude jasné až z endoskopie. Určitě se můžete pokusit zmírnit obtíže dodržováním dietního režimu, vhodné je nekouřit. Je možné zkusit léky jako je např Ranisan nebo Omeprazol.
S pozdravem
MUDr. Soňa Boušková Chief Medical Officer
Specializace: Vnitřní lékařství Pracoviště: uLékaře.czDobrý den, paní Lucie, nafouklé břicho a bolesti mohou být způsobené více příčinami. Předpokládám, že základní vyšetření krve (krevní obraz, parametry zánětu, jaterní testy, enzymy slinivky a další) máte udělané a vše je v normě. Pak by rozhodně bylo třeba požádat Vašeho lékaře o žádanku na gastroskopii, aby se vyloučilo onemocnění dvanáctníku, žaludku či jícnu. Také je možné, že máte nějakou formu nesnášenlivosti určitých potravin (mléko, lepek a další), s vyšetřováním bych počkala až na výsledek gastroskopie. Zatím doporučuji dietní opatření, nejezte dráždivá, kořeněná a ani nadýmavá jídla, vyhněte se alkoholu a kouření, jezte pravidelně a malá možství jidla, dost pijte. Zkuste čaje proti nadýmání, můžete si vzít i volně prodejný lék Espumissan, na bolest žaludku Vám mohou pomoci blokátory protonové pumpy, které snižují kyselost v žaludku (Omeprazol, Helicid apod. 20 mg denně). S pozdravem MUDr. Soňa Boušková